Kellassepatööd

Milleks meile kellassepp?

Kas kellal on hing? Jah ja ei. Kelle jaoks lihtsalt ajanäitaja, kelle jaoks aksessuaar, kelle jaoks staatuse sümbol, ometigi vajab iga kell nagu ka inimene aeg ajalt hooldust või ravi. Kellassepp on kella arst.

Sa ei puuri ju ise hambaid ega ravi radikuliiti? Ikka tohter on see, kelle käest tervisehädade vastu abi saab. Tihti on nii, et arsti poole pöördudes tuleb jutuks ka mõni muu tõbi, mis esmapilgul elutegevust nagu ei segaks, aga kui tervis korda saab on ikka hea küll! Sama lugu on kellaga – lihtsa pisiremondi või patareivahetuse käigus võib lagedale tulla mõni hoopis tõsisem puudus või rike, mis spetsialistile kindlasti märkamata ei jää.

Kell on masin ja iga masin vajab hooldust. Kõige sagedam põhjus, miks kell seisma jääb on see, et masinavärk on must, harvem juhtub seda, et mõni detail päris katki on. Puhastus ehk üldremont on kella puhul tõenäoliselt kõige töömahukam ettevõtmine, mille käigus kell lahti võetakse, rattakesed ja sõlmed läbi pestakse. Puhastuse käigus eemaldatakse vana õli, tolm jms., mis mehhaanika tööd takistada võib, ja siis on kell jälle korras.

Ka sina võtad ju teinekord aja maha, puhkad või käid päikese käes akusid laadimas. Pärast seda on keha ja vaim virged, siis vahel öeldakse, et “masin jälle korras”. Mõnikord teeb kellassepp Sinu kellale lihtsalt pai ja kell töötab jälle. Vat selline mees on kellassepp.